Často hledané
Získejte bonus
Získejte bonus

Získejte bonus

1 000 Kč při sjednání penzijního spoření 

Mám zájem

Doplňkové penzijní spoření

Státní příspěvek

Získáte až 4 080 Kč za rok při měsíčním
příspěvku 1 700 Kč. Více zde.

Daňové výhody
Ušetříte až 7 200 Kč ročně na daních. Více info naleznete zde.
Příspěvek zaměstnavatele
Na penzijko vám může přispívat i zaměstnavatel.
1 % z platby kreditní kartou KB

Získejte až 6 000 Kč za rok. Z každé platby A nebo Lady kartou KB Vám připíšeme 1 % až do výše

500 Kč za měsíc. Více informací naleznete zde.

Akční BONUS
Získáte 1 000 Kč za sjednání smlouvy v aplikaci
KB+
a KB Mobilní banka. Více informací naleznete zde.
Spravujte si smlouvu online

Stačí k tomu mít "Můj penzijní účet", kde máte svoji smlouvu kdykoliv doslova pod palcem.

Poznámka: výše státních příspěvků a ušetřená částka na daních je počítána již dle nové legislativy účinné od 1. 1. 2024 a 1. 7. 2024.

Upozorňujeme, že s doplňkovým penzijním spořením jsou spojena jistá rizika - hodnota investice není garantována a může kolísat v závislosti na vývoji trhu. 

Detailnější informace naleznete v klíčových informacích každého účastnického fondu.

Kalkulačka

Poznámka: Kalkulačka již pracuje s výší státních příspěvků a ušetřenou částkou na daních dle nové legislativy účinné od 1. 1. 2024 a 1. 7. 2024.

Výpočet je pouze orientační a historické výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích. Metodiku výpočtu předpokládaného zhodnocení fondů naleznete zde.
Upozorňujeme, že s doplňkovým penzijním spořením jsou spojena jistá rizika - hodnota investice není garantována a může kolísat v závislosti na vývoji trhu. Detailnější informace naleznete v klíčových informacích každého účastnického fondu. 


Další výhody

Hodí se vědět

Co je doplňkové penzijní spoření?

Jedná se o dlouhodobou investici, kterou lidé nejčastěji využívají jako spoření na důchod. Vložené finance s naší pomocí budete investovat v účastnických fondech podle strategie sestavené přímo pro vás. 

Penzijko může  mít založené osoba jakéhokoliv věku. Pokud je mladší 18 let, musí smlouvu uzavřít zákonný zástupce nebo zmocněnec.

Jak a kdy se dostanete ke svým financím?
Finanční prostředky se státními příspěvky můžete vybrat jednorázově nebo postupně (formou penze), jakmile vám bude 60 let. Můžete také využít předdůchod, díky kterému lze odejít do důchodu již o 5 let dříve.

Předčasně lze smlouvu ukončit již po dvou letech spoření. V takovém případě vám budou vyplaceny vaše peníze bez státních příspěvků, které zasíláme zpět na Ministerstvo financí a je třeba počítat s tím, že budou zdaněny výnosy a příspěvky zaměstnavatele 15 %.

Výpověď smlouvy je možné sepsat na kterékoliv pobočce KB a MPSS, nebo můžete výpověď sepsat volnou formou a s úředně ověřeným podpisem zaslat poštou na adresu KB Penzijní společnosti.
Jak funguje státní příspěvek na doplňkové penzijní spoření?
Stát vám přispívá podle toho, kolik si měsíčně posíláte vy sami. Státní příspěvek získáte, když si měsíčně budete na penzijko posílat alespoň 500 Kč a více. Nejvyšší státní příspěvek je 4 080 Kč za rok. Více zde.
Zaměstnavatel mi chce přispívat. Co pro to musím udělat?

Pokud se vám zaměstnavatel rozhodne přispívat na penzijní spoření, je potřeba sepsat Dodatek ke smlouvě, ve kterém uvedete název zaměstnavatele a jeho IČO. Ten můžete sjednat online v sekci Můj penzijní účet, nebo na jakékoliv pobočce KB.

Na jaké číslo účtu mám zasílat příspěvky?
Veškeré platební údeje naleznete zde.

Sjednejte si penzijko

Na pobočce
Na pobočce
Zvolte si sami místo a čas schůzky. Bankovní poradce na vás bude čekat.
Zavolejte mi
Zavolejte mi
Vyplňte své telefonní číslo. My vám zavoláme a vyřešíme vše společně.