Výhody spoření na penzi

Státní příspěvky a daňové úlevy

Podporou až 6 360 Kč ročně stát bezkonkurenčně zhodnocuje úspory účastníků penzijního spoření.

  • Maximální státní příspěvek 2 760 Kč/rok.
  • Maximální daňový odpočet 24 000 Kč/rok, maximální úspora na dani z příjmu 3 600 Kč/rok.

Spočítejte si konkrétně ZDE

Státní příspěvek

Státní příspěvek (SP) je částka, kterou stát pravidelně přispívá každému účastníkovi penzijního spoření, pokud splní stanovené podmínky:

  • má trvalý pobyt na území České republiky, nebo má bydliště na území členského státu EU, pokud se účastní důchodového pojištění či již důchod čerpá, anebo je účasten veřejného zdravotního pojištění v České republice,
  • uhradí vlastní příspěvek do konce daného měsíce v minimální výši 300 Kč.

POZOR

• SP nelze žádat zpětně (za dodatečně doplacené měsíce).
• SP se vztahuje pouze na příspěvky účastníka (neposkytuje se na příspěvky zaměstnavatele).
SP jsou připisovány podle výše příspěvku účastníka, která je sjednána ve smlouvě (příspěvek účastníka je možné v průběhu spoření kdykoliv změnit dodatkem ke smlouvě).

Daňové výhody účastníků

Účastník penzijního spoření si může od základu daně z příjmů fyzických osob odečíst ročně až 24 000 Kč. Na daních tak může ušetřit až 3 600 Kč/rok (při 15% sazbě daně z příjmů).

Úspora na dani z příjmů se vztahuje na vlastní měs. příspěvky účastníka od 1 001 Kč do 3 000 Kč. Pro získání maximální státní podpory a daňového odpočtu je optimální měsíční úložka 3 000 Kč.

Maximální daňová úleva činí 24 000 Kč/rok:

  • jedná se o součet vlastních příspěvků převyšujících v jednolitvých měsících kalendářního roku 1 000 Kč
  • částku lze doplatit jednorázově kdykoli v průběhu roku (vklad je třeba oznámit)

Pokud účastník splňuje podmínky pro uplatnění daňové výhody, po skončení kalendářního roku mu penzijní společnost automaticky zasílá potvrzení o výši zaplacených příspěvků, které využije při uplatnění odpočtu ze základu daně.

Daňové úlevy zaměstnavatelů

Příspěvek zaměstnavatele na penzijní spoření je zvýhodněn pro zaměstnavatele až do výše 50 000 Kč za rok/1 zaměstnance (úspora 34 % na odvodech soc. a zdrav. pojištění, daňově uznatelný náklad v plné výši).

Výhody spoření na penzi u KB PS

On-line správa penzijního účtu i z mobilu    

Jsme první penzijní společnost na trhu, která svým účastníkům dává možnost kontrolovat penzijní účet přes internetové bankovnictví Mobilní banka na platformě iOS a Android. O zřízení si můžete zažádat na kterékoli pobočce KB i v případě, že nevlastníte jiný produkt Komerční banky. Kdekoli tak budete mít on-line možnost zkontrolovat aktuální stav svého penzijního účtu, upravit výši příspěvku, nastavit trvalý příkaz nebo odeslat jednorázový příspěvek.   

1 % z plateb kreditními kartami KB na váš penzijní účet

Zajímavou výhodu nabízí Komerční banka pro klienty, kteří využívají kreditní karty Lady karta a A karta. Na účet penzijního spoření u KB PS zašle příspěvek ve výši 1 % z objemu jejich realizovaných bezhotovostních plateb kartou do výše 6 000 Kč/rok. Získají tak ke svému spoření na penzi zajímavý příspěvek i ve chvílích, kdy kreditní kartou utrácejí.

Více informací o kreditních kartách a podmínkách příspěvku získáte na www.LadyKarta.cz a www.Akarta.cz.

Kreditní karty KB 2019

Věrnostní RELAX program KB PS

Věrnost se vyplácí. Klienti mohou vybírat z mimořádně zvýhodněných nabídek lázeňských a rekreačních pobytů, které připravili naši obchodní partneři. Pečlivý výběr partnerů Relax programu je zárukou kvality nabízených služeb. Seznam partnerů s detailním popisem jejich nabídek pro účastníky spoření na penzi u KB PS najdete ZDE.

Při čerpání výhod stačí předložit platnou věrnostní kartu Sphere nebo kopii smlouvy o penzijním spoření u KB Penzijní společnosti (nebo Penzijního fondu KB), případně nahlásit její číslo. A dovolená plná relaxu může začít.

Ať už se rozhodnete relaxovat kdekoliv, přejeme vám mnoho slunečných dní prožitých v kruhu vašich blízkých a přátel.

Dosažitelnost

KB Penzijní společnost disponuje jednou z nejširších sítí partnerů a odborníků na českém trhu. Smlouvu o penzijním spoření s KB Penzijní společností lze uzavřít na kterékoli ze čtyř set poboček Komerční banky, u poradců Modré pyramidy stavební spořitelny nebo v široké síti našich smluvních finančních partnerů.

Na všech těchto místech můžete kdykoli změnit údaje uvedené ve smlouvě (např. zvýšit či snížit měsíční příspěvek, změnit adresu, požádat o výplatu dávek apod.) a získat informace o penzijním spoření u KB Penzijní společnosti.

Ocenění 

V uplynulých letech získala KB PS několik nezávislých ocenění. Titul Nejlepší správce penzijních fondů v České republice, udělený mezinárodním finančním portálem Global Banking & Finance Review, obhájilia již šestkrát. V roce 2015 a 2016 se umístila mezi třemi nejlepšími penzijními společnostmi v domácím ocenění Fincentrum Banka roku. Následující rok získala celá skupina KB titul Banka roku 2017 a v roce 2018 obsadila ve stejné kategorii 2. místo. S 532 tisíci účastníky a 57,5 miliardou Kč ve správě patří KB PS k největším penzijním společnostem na českém trhu. 

Úrazové pojištění

Držitelé úrazového pojištění získaného v rámci marketingových kampaní jsou pojištěni na dobu 3 let pro případ úrazu a smrti následkem úrazu v hodnotě 100 tisíc Kč. V případě ukončení smlouvy o penzijním spoření v průběhu 36 měsíců se také úrazové pojištění ukončí automaticky. Níže si stáhněte potřebné formuláře. Kompletní informace o pojištění, formuláře o hlášení a podmínky pojištění najdete na webu Komerční pojišťovny