Ocenění

KB Penzijní společnost nemá již 5 let v řadě přemožitele, i letos získala titul „NEJLEPŠÍ PENZIJNÍ FOND V ČR“

KB Penzijní společnost je popáté v řadě „Nejlepším penzijním fondem v ČR“,
- porota ocenila transparentnost, systém řízení a kontrol, kvalitu zákaznického servisu či úspěšnost investičních strategií,
- KB Penzijní společnost má více než 563 tisíce aktivních smluv, objem spravovaných prostředků přesahuje 44 miliard Kč.

KB Penzijní společnost (KB PS) získala pro rok 2015 již pátý titul „Nejlepší penzijní fond v ČR“ v řadě. Toto prestižní ocenění uděluje britská agentura Global Banking & Finance Review, která rovněž patří mezi světově nejnavštěvovanější online časopisy o mezinárodním bankovnictví a finančním sektoru. V tomto ocenění nenašla KB Penzijní společnost přemožitele již od roku 2011!

„Skupina Komerční banky patří dlouhodobě k nejspolehlivějším partnerům občanů při spoření na penzi. To potvrzují také úspěchy KB Penzijní společnosti v mezinárodních oceněních, kde rozhoduje odborná porota na základě jasně daných kritérií,“ uvedl Pavel Racocha, předseda představenstva a výkonný ředitel KB Penzijní společnosti.

Odborná porota v případě KB Penzijní společnosti ocenila zejména dlouhodobou transparentnost, systém řízení a kontrol, kvalitu zákaznického servisu či úspěšnost investiční strategie. Důležitou roli při stanovení celkového pořadí hraje také systém řízení rizik, dosažené výnosy, diverzifikace investic a celková bezpečnost spravovaného majetku včetně návratnosti investic, efektivnosti nákladů a další.

Stabilitou a finanční silou výhody KB Penzijní společnosti nekončí. Svým účastníkům nabízí při spoření na penzi další výhody. Například každý nový účastník doplňkového penzijního spoření (III. pilíř) získá věrnostní kartu KB Penzijní společnosti, která je součástí věrnostního programu SPHERE CARD. S kartou může využívat výhody a slevy 5 až 30 % na více než 10 000 obchodních místech po celé ČR a SR, sedm dní v týdnu, 365 dní v roce. U příležitosti 20. výročí úspěšného fungování KB PS na trhu spoření na penzi je nyní platnost karet prodloužená na tři roky. Po jejím ukončení si účastníci mohou požádat o bezplatné vydání nové karty na další období.

Všichni klienti, kteří mají u KB PS aktivní smlouvu, mohou v rámci Relax programu využít exkluzívní, mimořádně zvýhodněné nabídky lázeňských a rekreačních pobytů. Jejich přehled a detailní popis je uveden ZDE.

Účastníci, kteří využívají kreditní karty Lady karta a A karta Komerční banky, získávají z veškerých realizovaných bezhotovostních plateb touto kartou 1 % na účet penzijního spoření u KB PS.

V obou pilířích důchodového systému spravuje KB Penzijní společnost více než 563 tisíce aktivních smluv. KB PS velmi dobře zvládla transformaci k 1. 1. 2013 a patří mezi jediné dvě penzijní společnosti hospodařící po oba dva roky se ziskem. Celkový objem prostředků spravovaných KB Penzijní společností k 31. prosinci 2014 přesáhl 44 mld. Kč.