Účastnické fondy KB PS s dynamickými a vyváženými strategiemi vykazují velmi solidní výkonnost

Dynamický účastnický fond dosahuje k datu 14. 7. 2015 meziroční výkonnosti +7,47 % p.a. (aktuální výkonnost ZDE) Konzervativnější Vyvážený účastnický fond dosáhl meziroční výkonnosti +5,00 % p.a. (aktuální výkonnost ZDE).

„Za růstem stály především sílící evropské akcie a zhodnocování amerického dolaru. Dolarové investice jsme se rozhodli v posledních měsících měnově nezajišťovat, což se nám vyplácí. V oblasti investic do akciových fondů patří mezi nejúspěšnější fondy orientované na evropské akcie, které těží z kvantitativního uvolňování Evropské centrální banky, což se pozitivně projevuje na jejich výkonnosti. Za zmínku stojí i fondy zaměřené na rozvíjející se trhy. V případě jednotlivých akcií se v našich portfoliích dařilo například akciím společnosti Cap Gemini, Daimler či Intesa Sanpaolo, jejichž zhodnocení bylo dvouciferné,“ uvádí Pavel Racocha, předseda představenstva KB Penzijní společnosti.

Vyhodnocování investiční politiky ve  fondech probíhá kontinuálně. KB PS využívá výhody dlouhodobého investičního horizontu většiny svých klientů, čemuž se přizpůsobuje i investiční politika ve fondech. To poskytuje výhodu oproti jiným konkurenčním investičním produktům (např. podílovým fondům).

KB PS pro své účastníky i zájemce o spoření na penzi preferuje strategie životního cyklu, které jsou vhodným prostředkem pro dlouhodobé vytváření rezerv na penzi. Po celou dobu trvání investice účastník nemusí sledovat vývoj trhů ani sám aktivně pracovat s portfoliem.

Základním principem strategie životního cyklu je přizpůsobování poměru jednotlivých fondů v portfoliu účastníka jeho aktuálnímu věku, tzn., že na počátku spoření investujeme do potenciálně výnosnějších a rizikovějších fondů. S přibližující se dobou odchodu do penze dochází k postupné změně rozložení fondů směrem ke konzervativnějšímu složení portfolia, to umožňuje zachovávat hodnotu předchozích výnosů.