Spořit dětem na budoucnost se vyplatí

Od letošního roku je možné sjednávat doplňkové penzijní spoření také pro nejmladší členy rodiny. Nyní tak můžeme svému dítěti nebo vnoučeti pravidelně ukládat peníze stranou a usnadnit mu vstup do dospělého života třeba i příspěvkem na kvalitní vzdělání. Jaký je o nový produkt zájem na pobočkách Komerční banky, jsme se zeptali Ivany Kolářové, ředitelky jedné z nějúspěšnějších poboček v počtu uzavřených smluv.

Jaký je zájem o tento nový produkt ze strany klientů? 
Z mého pohledu je zájem o doplňkové penzijní spoření pro nezletilce až překvapivě velký. Hned první pracovní den roku 2016 se zastavil klient, který smlouvu uzavřel rovnou 3 svým dětem. To byl první signál, že produkt je pro rodiče zajímavý. Zajímají se o něj především ti, kteří ho sami znají a věří mu. Navíc si uvědomují potřebu zajistit se na stáří a stejnou potřebu vnímají i u svých dětí.

A co vnímají jako největší benefit tohoto spoření na penzi?
Líbí se jim především jeho flexibilita a možnost výběru části vložených prostředků např. na studium, kdyby to rodina nezvládla zajistit z jiných zdrojů. Penzijko svým dětem uzavírají především ti, kteří vědí, že mladá generace moc nemyslí na budoucnost, a proto se rozhodli odpovědnost převzít sami a naučit své děti zabezpečovat se nejenom na stáří už od útlého věku.

Sama jste poměrně čerstvou maminkou, počítáte, že uzavřete smlouvu i svému dítěti?
Samozřejmě ano, jsem přesně ten rodič, kterého popisuji výše. Co radím svým klientům, sama také využívám. Obě mé děti mají doplňkové penzijní spoření již uzavřeno.

Myslíte si, že má smysl začít spořit prostřednictvím spoření na penzi dětem?
Rozhodně ano. Rodiče ani děti nemají co ztratit. Příspěvek a podmínky jsou velmi motivující. Většina rodičů má zájem o budoucnost svých dětí a toto je prostředek, jak jim ukázat, že nás jejich budoucnost zajímá a že podporujeme, aby se i oni zajímali o tu svou.

Poslední věty dokazuje i počet uzavřených smluv pro nezletilé. K dnešnímu dni jich v KB Penzijní společnosti evidujeme už více než 700.