Sázíme stromy na cyklostezce ve Filipově

V letošním roce jsme společně s Nadací Partnerství a Nadací KB Jistota vypsali grant na nové výsadby alejí a stromů.

Není nám úplně lhostejný stav naší zeleně, a tak jsme se jako KB Penzijní společnost účastnili osobně i pracovně jednoho z projektů, který získal grant:  Výsadba ovocné aleje u cyklostezky v obci Filipov u Čáslavi. 

Dne 10.11.2022 jsme se společně sešli se zástupci města Čáslav se starostou panem Jaromírem Strnadem a paní místostarostkou paní Renatou Vaculíkovou, se zástupci Nadací Partnerství, se zástupci Nadace KB Jistota a hlavně s naší budoucností – dětmi ze čtvrté a osmé třídy ZŚ Žižkov z Kutné Hory, přímo na cyklostezce v Čáslavi.

Při úvodním proslovu pan Vladimír Jeřábek, výkonný ředitel KB Penzijní společnosti, vyzdvihl, že projekt Sázíme budoucnost vnímá jako nadčasovou aktivitu, kdy se spojí zeleň s budoucností, kterou jsou naše děti. 

Cíl byl jednoduchý, zasadit 100 ovocných stromů kolem cyklostezky. Všichni jsme přiložili ruku k dílu a podle názorné ukázky paní Olgy Smetanové, zahradnice města Čáslav, jsme začali se sázením. Ke konci dne jsme měli všech 100 stromů vysázených. Počasí nám přálo a společnost nám dělaly i gripeny, které z nedalekých Chotusic nám přelétávaly nad hlavou.

 

Musíme moc poděkovat všem zúčastněným a zejména všem dětem. Byly opravdu perfektní, aktivní, pracovité, zvídavé
a odnesly si nejen zážitky ale také zkušenosti, jak správně zasadit strom a jak se o něj i následně starat.

Více informací vTZ

Vaše KB PS