Předseda představenstva KB PS Pavel Racocha byl zvolen viceprezidentem Asociace penzijních společností ČR

Prezídium Asociace penzijních společností ČR (APS ČR) prošlo personální obměnou. Na postu prezidenta APS ČR vystřídal dosavadního prezidenta Vladimíra Bezděka, který byl v čele APS ČR od listopadu 2013, Aleš Poklop, předseda představenstva Penzijní společnosti České spořitelny.

Novým viceprezidentem APS ČR se stal Pavel Racocha, výkonný ředitel a předseda představenstva KB Penzijní společnosti. „V nové funkci se budu snažit, aby soukromé spoření na penzi získalo konečně stabilní legislativní rámec, podporující zodpovědné chování občanů. Vzhledem k demografickým trendům je jasné, že v budoucnu nebude možné v důchodu spoléhat jen na příjem od státu. Pravidelné investování s dobře fungujícími penzijními společnostmi sdruženými v Asociaci penzijních společností je přesně tím správným způsobem jak se lépe finančně zabezpečit na stáří. V současné době se takto zodpovědně chová téměř polovina občanů České republiky,“ komentuje Pavel Racocha své zvolení.

Třetím členem vedení Asociace zůstává Tomáš Vystrčil, člen představenstva Conseq Investment Management. Hlasování se uskutečnilo v pondělí 8. června 2015.

Pavel Racocha, předseda představenstva KB Penzijní společnosti

Viceprezident – Pavel Racocha
Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a Columbia University v New Yorku. V letech 1996 až 1997 pracoval jako konzultant ve Světové bance v americkém Washingtonu, kde se věnoval rozvoji finančního sektoru v rozvíjejících se ekonomikách. Na začátku února 1999 jej prezident Václav Havel jmenoval členem bankovní rady České národní banky. V bankovní radě zasedal do února 2005. Po odchodu z ČNB působil od září 2005 v Komerční bance jako výkonný ředitel pro interní audit. Od roku 2010 zastává také pozici manažera Auditu Société Générale pro střední Evropu pokrývající společnosti Skupiny SG v devíti zemích. Od dubna 2014 vede Penzijní společnost Komerční banky.