Podpořili jsme Anděla Strážného a jeho projekt na pomoc seniorům

Za významného přispění KB Penzijní společnosti podpořila Nadace Jistota neziskovou organizaci Anděl Strážný a její projekt na zřízení samostatné telefonní linky pro seniory žijící osaměle v domácím prostředí. Předala jí šek v hodnotě 200 tisíc Kč.

„Podporu jsme využili na zavedení telefonní linky, která slouží seniorům k popovídání, kde mohou sdělit svá přání a obavy či se poradit, aniž by aktuálně řešili nějakou krizovou situaci,“ vysvětlila Milena Mocová, ředitelka Anděla Strážného. „Dispečeři zároveň hovor využívají k procvičování kognitivních funkcí volajícího. Testují jeho pozornost, paměť apod., a mohou tak včas rozeznat začínající poruchu či nemoc. Popovídání slouží také jako psychická podpora seniorů. Linka byla zřízena 17. září tohoto roku a je v provozu ve všední dny dopoledne. V blízké budoucnosti plánujeme její rozšíření také na svátky,“ dokreslila projekt paní ředitelka.

Registrovaná sociální služba tísňové péče, kterou poskytuje organizace Anděl Strážný z.ú., se zaměřuje na zajištění bezpečnosti seniorů v jejich domácím prostředí. Díky tomu si mohou i nadále zachovat samostatný způsob života bez nutnosti zpřetrhání sociálních vazeb.

Na fotografii zleva: při předávání daru Vojtěch Kubec (KB Penzijní společnost), Sylva Floríková (Nadace Jistota), Milena Mocová (Anděl Strážný) a Dora Nováková (Nadace Jistota).