Počet účastníků penzijního fondu kb vzrostl v roce 2012 o 13 % na 571 tisíc

„Penzijní fond Komerční banky vykázal i v přelomovém roce 2012 výborné obchodní i finanční výsledky. Zajímavé zhodnocení a atraktivní nabídka pro II. a III. pilíř reformovaného systému dělají z KB Penzijní společnosti jednoho z nejatraktivnějších partnerů pro spoření na penzi v České republice,“ uvedl Pavel Jirák, předseda představenstva a výkonný ředitel KB Penzijní společnosti.

Ke konci roku 2012 spravoval Penzijní fond KB prostředky 571 tisíc účastníků v celkovém objemu 31,9 miliardy Kč. Oproti konci roku 2011 tak vzrostl objem spravovaných aktiv takřka o 5 %. Na začátku roku 2013 byla tato aktiva převedena na základě zákona o doplňkovém penzijním spoření do Transformovaného fondu KB Penzijní společnosti.

Dlouhodobé výsledky Komerční banky v oblasti spoření na penzi dokládají také nezávislá ocenění, které Penzijní fond Komerční banky získal. V roce 2012 obhájil titul Nejlepší penzijní fond v České republice udělený mezinárodním magazínem World Finance i stejnojmennou cenu od britského finančního portálu Global Banking & Finance Review.