Do práce na kole (DPNK) pro Atletiku vozíčkářů

Stejně jako loni jsme i letos spojili DPNK s charitou. Ve spolupráci s Nadací KB Jistota jsme se rozhodli v následujících dvou letech podporovat Atletiku vozíčkářů.

Letošní ročník DPNK se může pochlubit největším počtem účastníků za celou dobu, kdy se této akce účastníme. Za celou skupinu KB se do akce zapojilo 224 jezdců a chodců!


Všichni dohromady pak nachodili a najezdili na cestě do práce neuvěřitelných 43 569 kilometrů. Na každého účastníka tak připadá průměrně 194 uražených kilometrů. Zároveň se povedlo vybrat 20 750 korun, které se přidají k příspěvku Nadace KB Jistota pro Atletiku vozíčkářů. Zaměstnanci je mohli posílat prostřednictvím platebních QR kódů.


Občanské sdružení Atletika vozíčkářů už deset let podporuje tělesně postižené atlety a pomáhá jim při seberealizaci. Pořádá soustředění a soutěže pro reprezentanty i pro ty, kdo chtějí s atletikou začít. Podílí se na pořádání mezinárodních závodů a podporuje účast svých členů na významných sportovních akcích, jako jsou ME, MS nebo paralympijské hry.

Gratulujeme týmu KB Penzijní společnosti s názvem Šlapusi, ve složení (zleva): Lenka Kurtinová, Pavel Racocha, Jiří Zpěváček, Kamil Kočí a Ondřej Horák.