Do práce na kole a letos i na víc způsobů, hlavně bez motoru

Akce Do práce na kole (DPNK) začíná až v květnu, ale registrace je již v plném proudu . Nově se letos kromě cyklistů mohou zapojit i chodci a běžci, počítá se i jízda na skateboardu, koloběžce nebo kolečkových bruslích.

Novinkou letošního ročníku je rozšíření soutěže o běhání, chůzi, bruslení a další šetrné způsoby dopravy. Do soutěže se započítává minimální trasa 1,5 km.

Už legendární tým KB Penzijní společnosti s názvem Šlapusi, ve složení Pavel Racocha, Kamil Kočí, Lenka Kurtinová, Jiří Zpěváček a Ondřej Horák, je do akce zaregistrován. Jestli se jejich řady rozšíří? Uvidíme? Registrace ještě neskončila.

V loňském roce, kdy jsme jako skupina KB se 178 zapojenými cyklisty mezi firmami obsadili krásné druhé místo. Akce navíc dostala charitativní rozměr. Společně s Nadací KB Jistota jsme podpořili organizaci Sport bez předsudků, která se věnuje zapojení sociálně znevýhodněných dětí do sportovních aktivit. Finančně přispět mohli všichni zaměstnanci, každý najetý kilometr na kole znamenal dvě koruny na konto navíc.  Ve skupině KB bylo vybráno téměř 87 000 Kč, touto částkou jsme zabodovali i v celostátních soutěžích, KB Penzijní společnost přispěla na konto druhou nejvyšší částkou z celé skupiny.

Celý tým i jeho jednotliví členové budou letos bodovat v několika disciplínách vnitřní soutěže skupiny KB. Boduje se VÝKONNOST – zvítězí borec s nejvyšším celkovým počtem kilometrů, PRAVIDELNOST - v této soutěži zvítězí, kdo bude mít 100% pravidelnost. Přednost má ten, kdo má na kontě víc kilometrů. Související je další soutěž o NEJORIGINÁLNĚJŠÍ FOTO TÝMU, budeme z nich vybírat fotky ke článku na konci akce. Už se na ně těšíme! Držíme palce našim zástupcům a přejeme razantní snížení tělesné hmotnosti a spoustu vyplavených endorfinů.