Daňová potvrzení za rok 2017 (DP)

Potvrzení o platbách příspěvků na penzijní připojištění a doplňkové penzijní spoření pro zdaňovací období od 1. 1. do 31. 12. 2017 vám KB Penzijní společnost odešle ve čtvrtek 18. ledna 2018. DP je k dispozici rovněž v aplikaci „Můj penzijní účet“ (WebGarant) v záložce „Daňové potvrzení“. Klientům KB je aplikace dostupná i prostřednictvím přímého bankovnictví MojeBanka. DP předejte svému zaměstnavateli nebo doložte ke svému daňovému přiznání.

POZOR: V letošním roce se DP liší od předchozích let. Najdete v něm poprvé pouze částku, o kterou si můžete snížit základ pro výpočet daně z příjmu (maximálně 24 000 Kč).

DP obdržíte, pokud alespoň v jednom kalendářním měsíci překročil váš vlastní příspěvek 1 000 Kč. V případě existence více smluv ve zdaňovacím období u více penzijních společností můžete pro daňový odpočet uplatnit potvrzení od všech penzijních společností. Neobdržíte-li DP automaticky, lze si jej vyžádat. O detailnější informace ohledně DP nebo jeho případné zaslání můžete požádat na telefonním čísle 955 525 999 nebo na e-mailové adrese kbps@kbps.cz.