AXA bude distribuovat produkty II. pilíře KB Penzijní společnosti

Penzijní fond Komerční banky a AXA Česká republika se dohodli na vzájemné spolupráci v rámci druhého pilíře penzijního systému. Tato dohoda zvýší dostupnost jak zájemcům o II. pilíř u KB Penzijní společnosti, tak i poskytne kompletní nabídku produktů penzijního spoření klientům finanční skupiny AXA.

Finanční skupina AXA vstoupí do druhého pilíře penzijního systému v České republice jako finanční poradce. Na pobočkách skupiny AXA a u jejích finančních poradců tak bude možné sjednat důchodové spoření poskytované KB Penzijní společností.

Druhý pilíř penzijního systému bude spuštěn od začátku roku 2013.

„Po pečlivém posouzení situace jsme se rozhodli spojit své síly s kvalitním partnerem a vstoupit do druhého pilíře jako finanční poradce pro své klienty, nikoliv však jako poskytovatel produktu,“ uvedl Mojmír Boucník, finanční ředitel skupiny AXA.

V rámci reformovaného třetího pilíře (doplňkové penzijní spoření) bude finanční skupina AXA od počátku roku 2013 samostatně nabízet vlastní portfolio fondů. Klienti si budou moci vybrat mezi různými investičními strategiemi, od konzervativní s minimálním rizikem až po dynamickou s vyšším potenciálním výnosem.

AXA patří na českém trhu k nejvýznamnějším poskytovatelům finančního zabezpečení na stáří. Služeb AXA penzijního fondu využívá více než 462 tisíc klientů a objem vložených prostředků dosahuje celkem 32,9 miliardy korun.

AXA
Marek Zeman
ředitel PR & komunikace

Ogilvy PR
Kamil Chalupa
Petr Pařízek