Často hledané
15. 5. 2024

Zhodnocení transformovaného fondu za rok 2023

a rozesílání ročních výpisů penzijního připojištění

V roce 2023 dosáhl transformovaný fond zisku 1.153,8 mil. Kč, který byl celý rozdělen mezi jeho účastníky. 

Za rok 2023 tak připíše účastníkům zhodnocení ve výši 2,11 % p. a. V transformovaném fondu spořilo k 31. 12. 2023 více než 255 tis. účastníků.
V průběhu celého kalendářního roku docházelo k postupnému snižování úrovně inflace z nedávných dvouciferných hodnot, na což reagovala i Česká národní banka pozvolným uvolňováním přechodné restriktivní monetární politiky. Úrokové sazby v České republice, které jsou pro výkonnost transformovaného fondu klíčové, v roce 2023 systematicky klesaly, reagovaly tím jednak na zahájení cyklu snižování úrokových sazeb, ale rovněž na razantní pokles tržních úrokových sazeb globálních. Negativní tvar výnosové křivky však byl primárně pozitivním faktorem pro výnosy transformovaného fondu. Jeho většímu efektu bránily rostoucí žádosti o dávky. V souladu s makroekonomickou prognózou KB se domníváme, že snižování úrokových sazeb bude spíše o něco pomalejší, tedy vyšší úroveň zhodnocení oproti předchozím létům by mohla být zachována. Nejistotu přináší dopady nové legislativy penzijního spoření.


Roční výpisy pro produkt penzijní připojištění (Transformovaný fond)  za rok 2023 jsou pro Vás připraveny ke stažení v aplikaci: 
 

 

Návody na stažení ročních výpisů a přihlášení do aplikace „Můj penzijní účet“ jsou k dispozici zde.

Odesílání ročních výpisů poštou a elektronicky bude probíhat průběžně od 20. 5. 2024 do 25. 5. 2024.


Vaše KB Penzijní společnost a.s.

Související články

Zobrazit všechny aktuality