Často hledané
7. 2. 2024

V KB Penzijní společnosti mohou klienti získat vyšší státní podporu i díky bonusu z kreditní karty

Za každý bezhotovostní nákup A kartou nebo Lady kartou od Komerční banky získá klient 1 % z transakce jako příspěvek na penzijní spoření u KB Penzijní společnosti. Takto získaný bonus je považován za vlastní příspěvek účastníka. Díky němu pak může klient dosáhnout na vyšší státní příspěvek a také si o něj může zvýšit své daňové odpočty z penzijního spoření.

 

„Našim klientům se snažíme radit, jak od svého penzijka získat maximum výhod a jak jejich úspory zvyšovat. Jednou z nich je právě bonusový program kreditních karet KB. Za loňský rok jsme klientům, kteří platí vybranými kreditní kartami, připsali na penzijní spoření v průměru 1 820 korun,“ komentuje Jana Petrovská, členka představenstva KB Penzijní společnosti, a.s.

Kolik jsme v roce 2023 přispěli svým zákazníkům na penzijko v rámci bonusu?

85 691 728 Kč


Kolika lidem jsme tím zvýšili jejich úspory?

47 072

„Meziročně se celková částka, kterou jsme takto na penzijní účty poslali, zvýšila o více než půl druhého milionu korun. Někteří z našich klientů díky tomu dosáhli na maximální státní příspěvek nebo uplatnili vyšší daňové odpočty z penzijního spoření, aniž by sami navyšovali své úložky,“ upřesňuje Jana Petrovská.

Nejvyšší roční bonus získaný za platby kreditní kartou je 6 000 korun, maximálně pak 500 korun měsíčně. Celkový bonus z kreditní karty je rozepsán do jednotlivých měsíců v následujícím roce. O tuto částku je automaticky navýšen vlastní příspěvek účastníka. Klient tak získá nejen samotný bonus z plateb kreditní kartou, ale může dosáhnout i na vyšší státní příspěvek, případně uplatnit daňovou úlevu na penzijním spoření.

Upozornění: Upozorňujeme, že hodnota investice v Doplňkovém penzijním spoření není garantována a může kolísat v závislosti na vývoji trhu.

Související články

Zobrazit všechny aktuality