Často hledané
27. 2. 2024

Penzijko v roce 2024: garance státního příspěvku, sjednání online i větší motivace mladých

Letošní rok bude pro penzijko v mnoha ohledech náročný. Legislativní změny přinesly do Česka nové podmínky jak v oblasti státních příspěvků, délky spoření, ale i změn v ostatních pravidlech spoření. KB Penzijní společnost (KBPS)  se rozhodla  jako první na českém trhu garantovat „státní příspěvky“ penzistům do konce roku 2025 formou „Věrnostní odměny“.  KBPS zároveň od začátku března spouští kampaň se svou digitální influencerkou Just.inou, která má za cíl motivovat zejména mladší generaci spořit si na důchod. Nově lze doplňkové penzijní spoření sjednat na pár kliknutí i v mobilní aplikaci KB+.


„Pro naše klienty jsme tady v časech dobrých, ale i těch složitějších. Loňský rok se nesl ve znamení veřejné a bouřlivé diskuze ohledně penzijka, která ho do jisté míry poznamenala a přitáhla k němu velkou pozornost. Klíčové pro nás bylo, aby se lidé ve všech změnách vyznali a nedělali nevhodná a unáhlená rozhodnutí. KB Penzijní společnost proto rozhodla garantovat státní příspěvky penzistům do konce roku 2025, a to formou „Věrnostní odměny“. K tomuto kroku jsme přistoupili v návaznosti na legislativní změny v oblasti doplňkového penzijního spoření a penzijního připojištění. Všech účastníků se dotkne úprava pravidel pro výplatu státních příspěvků účinná od 1. 7. 2024, která mimo jiné odejme státní příspěvky pro klienty s přiznaným nárokem na starobní důchod“  říká Jana Petrovská, členka představenstva KB Penzijní společnosti.


Z našeho průzkumu ohledně penzijního spoření (Kantar, 2023) bylo zjištěno, že mladí lidé si uvědomují, že je potřeba si spořit na důchod, ale nikdo z nich se v této oblasti nechce spoléhat na stát. Celkem 98 % % mladých ví, že si na penzi musí spořit, ale reálně to aktuálně dělá jen 9 % z nich. Zároveň je z průzkumu patrné, že lidé začínají spořit velmi pozdě a tím pádem jejich úspory budou v důchodu nedostatečné.  

 

V loňském roce Komerční banka navíc uvedla do online světa svoji digitální influencerku Just.inu s kampaní I love důchod, na kterou navážeme i v letošním roce začátkem března. KB Penzijní společnost chce v rámci kampaně motivovat nejen mladé lidi ke sjednání penzijka. Pokud si klienti do konce června 2024 založí v jakémkoliv digitálním kanále doplňkové penzijní spoření, získají bonus 1 000 Kč. Více informací zde.

Související články

Zobrazit všechny aktuality