Zhodnocení Transformovaného fondu KB PS za rok 2017

Zisk transformovaného fondu dosáhl v roce 2017 hodnoty 234 mil. Kč. Celý bude rozdělen mezi jeho účastníky, kterým tak připíšeme zhodnocení ve výši 0,49 % p.a.

Na konci roku 2017 tvořily největší část majetku našeho transformovaného fondu státní a korporátní dluhopisy (75,3 %), a depozita (17,3 %). Bilanční suma fondu dosáhla k datu 31. 12. 2017 úrovně 51 mld. Kč.

V Transformovaném fondu KB PS spořilo na konci roku 416 tis. účastníků. Přestože je tento fond uzavřený od prosince 2012, vzrostla meziročně jeho bilanční suma o 924 mil. Kč. Stále se tak řadí mezi tři nejsilnější transformované fondy na trhu.

Roční výpisy z transformovaného fondu se nyní zpracovávají a budou odesílány v průběhu června.

KB PS je hrdým členem skupiny KB, která získala titul Banka roku 2017.

 „I v roce 2018 se chystáme stavět na našich silných stránkách, tedy na poskytování kvalitního servisu klientům, účastníkům penzijního spoření, spolupracujícím zaměstnavatelským organizacím a obchodním partnerům. Nadále budeme pokračovat v digitalizaci výměny údajů s našimi účastníky, ať už prostřednictvím naší internetové aplikace, nebo s využitím přímých kanálů Komerční banky, jako jsou internetové bankovnictví Moje Banka nebo mobilní aplikace Mobilní Banka“, prozradil ke strategii KB PS předseda představenstva Pavel Racocha.