Často hledané
20. 11. 2023

KB Penzijní společnost umí ušít penzijní spoření na míru

Doplňkové penzijní spoření KB Penzijní společnosti nabízí investiční řešení, které je na trhu jedinečné.
Díky němu si zájemce může nastavit individuální rozložení úspor v penzijním spoření do jednotlivých typů fondů, a to nejen s ohledem na očekávaný výnos, ale i na ochotu tolerovat výkyvy hodnoty investice. Součástí tohoto řešení je i nabídka pro lidi, kteří hledají stabilně zajímavé zhodnocení, ale zároveň nechtějí příliš riskovat. 

 

Individuální potřeby v popředí

Moje penzijní strategie“ je v mnoha směrech originální a současně velmi jednoduchá. Penzijní společnost na základě investičního dotazníku zjistí potřebné informace o zákazníkovi a pak mu navrhne optimální rozložení prostředků do jednotlivých účastnických fondů – v závislosti na jeho znalostech, zkušenostech, cílech a toleranci k riziku.

Každý tak dostává unikátní strategii spoření, šitou na míru jeho potřebám. Pokud někdo s doporučenou strategií nesouhlasí, může si zvolit vlastní mix fondů. To je zásadní rozdíl oproti tzv. profilové strategii, nabízené většinou ostatních penzijních společností. V těch je složení fondů pro každou kategorii klientů dané a nelze je individuálně upravovat.
 

Jedna z možností, jak zkrotit inflaci

KB Penzijní společnost nabízí v současnosti čtyři účastnické fondy, jejichž výkonnost lze sledovat online. Díky investici do nich mohou investoři vydělat na úspěchu např. softwarových nebo farmaceutických firem. Je to jedna z možností, jak zkrotit inflaci. Vždy je však nutné pamatovat na to, že hodnota investice není garantována a že kolísá podle vývoje na trhu.

„Pro klienty, kteří hledají zajímavé zhodnocení a zároveň nechtějí příliš riskovat, je náš peněžní účastnický fond ideální. Fond investuje převážně do bezpečných nástrojů peněžního trhu v ČR. Svou atraktivitu potvrdil i vloni, kdy vklady účastníků zhodnotil o 5,3 procenta a z hlediska dvanáctiměsíční výkonnosti se stal nejvýkonnějším na trhu. Ve slibné efektivitě pokračuje i letos,“ uvádí členka představenstva KBPS Jana Petrovská.

V rámci vybrané strategie má účastník spoření rovněž možnost sjednat si další doplňkové služby, které pomůžou zejména při snížení rizika. Je možné zvážit například návrat ke konzervativnější strategii nebo postupné rozdělení investice kdykoliv v průběhu spoření.
 

„Víme, že potřeby našich klientů se mění, a to nejen v čase, ale i v souvislosti se životními situacemi. Proto si mohou nastavení svého penzijního spoření zdarma kdykoliv upravit, jak potřebují,“ dodává Jana Petrovská.

Odkaz na článek v Deníku naleznete zde

Související články

Zobrazit všechny aktuality